Co potrafi waga etykietująca z ekranem dotykowym? Sprawdźmy na przykładzie Dibal D-955DB

Każda waga etykietująca jest tak naprawdę urządzeniem 2w1. Rozwiązanie tego typu oferuje bowiem nie tylko mierzenie masy towarów, które są oferowane np. w sklepie lub lokalu gastronomicznym, ale także wystawianie wydruków z informacjami o zważonych produktach. A kiedy dodatkowo mamy do czynienia z wagą etykietującą, która posiada panel dotykowy operatora, wchodzimy na zupełnie inny poziom obsługi. Tak jak w przypadku modelu D-955DB marki Dibal.

Panel dotykowy operatora i dodatkowy wyświetlacz dla klientów

Waga etykietująca Dibal D-955DB została wyposażona w 12-calowy panel dotykowy dla operatora. Łatwo więc zgadnąć, że urządzenie zapewnia niezwykle intuicyjne zarządzanie pomiarami masy produktów, a także samym asortymentem, który jest oferowany w danej działalności gospodarczej. Na tym jednak nie kończą się zalety wspomnianego modelu. Posiada on bowiem również wyświetlacz dla klientów, który dodatkowo występuje w 2 wariantach – o wielkości 7” lub 12,1”. Urządzenie można więc dopasować do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Natomiast ekran dla klientów – zarówno ten mniejszy, jak i większy – pozwala na wyświetlanie różnych treści, np. reklam przyciągających wzrok nabywców lub po prostu komunikatów dotyczących przebiegu obsługi.

Parametry ważenia i wydruku

Jak wiadomo, w przypadku wyboru wagi etykietującej znaczenie mają zarówno parametry związane z pomiarami masy, jak i te dotyczące wydruku. A jak przedstawiają się one w modelu D-955DB marki Dibal? Po pierwsze, na podkreślenie na pewno zasługuje fakt, że mowa o dwuzakresowej wadze elektronicznej. Urządzenie może więc wykonywać pomiary masy do 6 kg z dokładnością do 2 g oraz od 6 do 15 kg z dokładnością do 5 g. Innymi słowy, sprawdzi się doskonale przy obsłudze zróżnicowanego asortymentu. A ułatwi to także stabilna i wytrzymała szalka o wymiarach 360 x 280 mm (wysokość, długość), która została wykonana ze stali nierdzewnej.

Po drugie, Dibal D-955DB posiada wbudowany mechanizm termiczny, który szybko drukuje przejrzyste etykiety w rozdzielczości 203 dpi. Urządzenie obsługuje też materiały eksploatacyjne o różnych wymiarach (od 30 mm x 30 mm do 60 mm x 150 mm) oraz zapewnia ich łatwe zamontowanie (za sprawą kasetowego systemu wymiany rolki). Ponadto, technologia drukowania zastosowana w tym modelu oferuje skonfigurowanie wielu szablonów etykiet. Użytkownik może skorzystać z 20 gotowych, fabrycznie zdefiniowanych wzorów oraz samodzielnie zaprogramować nawet 40 własnych formatów wydruku. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia dostosowanie treści umieszczanych na etykietach do bieżących potrzeb.

Dibal D-955DB to waga multimedialna do firmowego systemu

Producent tego urządzenia zadbał także o to, żeby bez problemu odnalazło się ono w różnych rozwiązaniach systemowych dla firm. W rezultacie, model D-955DB zapewnia płynną współpracę z innymi urządzeniami w przedsiębiorstwie. Ta waga etykietująca posiada zarówno złącze Ethernet (do pracy w firmowej sieci LAN), jak i port RS-232 (służący np. do podłączenia przewodowego skanera kodów kreskowych). A dodatkowo Dibal D-955DB da się rozbudować o opcjonalny moduł komunikacyjny typu Wi-Fi. Wówczas omawiana przez nas waga zaoferuje też bezprzewodową współpracę z innymi elementami rozwiązania systemowego w przedsiębiorstwie.

Ponadto, urządzenie marki Dibal jest kompatybilne z popularnymi programami komputerowymi dla firm, np. z Insoft PC-Market, Assecco WF-Mag lub Symplex Small Business. Do „systemowych” atutów modelu D-955DB można także zaliczyć opcję skonfigurowania dużej bazy towarowej – zawierającej nawet 10 000 PLU.

 

Jak widać, takie wagi multimedialne, jak Dibal D-955DB, są niezwykle wszechstronnymi rozwiązaniami technologicznymi. Co więcej, oferują nie tylko rozbudowaną funkcjonalność i wysokie parametry, ale także przyjazną obsługę. Czego chcieć więcej?

Komentarz do “Co potrafi waga etykietująca z ekranem dotykowym? Sprawdźmy na przykładzie Dibal D-955DB

  • 15 maja, 2022 o 12:08 pm
    Permalink

    trzeba przyznać, że konkretna maszyna! jak ktoś szuka zaawansowanej technologii w postaci wagi elektronicznej, to faktycznie – tu znajdzie naprawdę to, co trzeba i znacznie więcej. ktoś ma doświadczenia z tym dibalem i chętnie by się nimi podzielił? 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *