Mobilne kasy online – ich parametry i sposób komunikacji z CRK

Wśród kas fiskalnych online, które są obecnie dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży, znajdziemy m.in. urządzenia mobilne. Takie modele wyróżniają się głównie kompaktowymi gabarytami, małą wagą i wytrzymałą konstrukcją. Duża wygoda pracy to jednak nie jedyna kwestia, która ma znaczenie w przy stosowaniu urządzenia rejestrującego sprzedaż. W związku z tym, jakie parametry mają mobile kasy online i co jest istotne w przypadku ich komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas?

Jak przesyłać dane z przenośnej kasy online? Najlepiej bezprzewodowo

Osoby związane z branżą fiskalną powtarzają to jak mantrę, ale transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas faktycznie jest absolutnie kluczową funkcjonalnością każdej kasy rejestrującej typu online. Co więcej, zgodnie z przepisami, podatnik (właściciel urządzenia) jest zobligowany do tego, żeby dopilnować prawidłowego przesyłania wymaganych informacji. A jak to wygląda w przypadku stosowania przenośnej kasy online? Wówczas najwygodniejszym rozwiązaniem będzie urządzenie, które gwarantuje obsługę łączności bezprzewodowej, np. komunikację przez modem GSM z kartą SIM (wbudowany lub zewnętrzny) albo po podłączeniu do sieci Wi-Fi.

Parametry bazy danych i mechanizmu drukującego

Do mobilnych kas fiskalnych, nie wiedzieć czemu, przylgnęła łatka urządzeń ze słabymi parametrami technicznymi. A w praktyce często okazuje się, że takie modele oferują rozwiązania zbliżone do rozwiązań stacjonarnych. W szczególności dotyczy to kas online, czyli najnowocześniejszych urządzeń fiskalnych na rynku. W rezultacie, mobilne modele tego typu zapewniają np. zaprogramowanie co najmniej kilku tysięcy pozycji towarowych. A niekiedy nawet kilkudziesięciu produktów lub usług! Ponadto, przenośne kasy online umożliwiają błyskawiczny wydruk dokumentów, m.in. paragonów fiskalnych, oraz oferują dziecinnie prostą wymianę rolki papieru termicznego. Omawiane przez nas modele posiadają również klawiatury (lub ekrany dotykowe) z przyciskami funkcyjnymi. Pozwalają więc na korzystanie z trybu szybkiej sprzedaży.

Wydajność akumulatora, gabaryty, większa wytrzymałość

Na koniec wypadałoby jeszcze wspomnieć o rozwiązaniach charakterystycznych dla przenośnych technologii sprzedaży. Po pierwsze, mobilne kasy fiskalne online cechują się niewielkimi gabarytami, małą wagą i wytrzymałą konstrukcją. Dzięki temu są wygodniejsze w obsłudze, łatwiejsze w przenoszeniu i bardziej odporne na ewentualne uszkodzenia (w porównaniu z większością rozwiązań typowo stacjonarnych).

Po drugie, wybrane modele z tej kategorii zapewniają nie tylko długi czas działania na zasilaniu akumulatorowym, ale także łatwą wymianę swojej baterii. Dzięki temu można je bez problemu stosować w miejscach, w których nie ma stałego dostępu do zewnętrznego źródła energii. I co najważniejsze, akumulator mobilnej kasy online da się podłączyć do zasilania w samochodzie (za pomocą opcjonalnej ładowarki). W rezultacie, przy pracy poza siedzibą firmy – prowadzeniu sprzedaży towarów lub świadczeniu usług – absolutnie nie trzeba obawiać się tego, że urządzenie się rozładuje i uniemożliwi wystawianie paragonów.

Komentarz do “Mobilne kasy online – ich parametry i sposób komunikacji z CRK

  • 27 maja, 2021 o 6:36 pm
    Permalink

    ja korzystam z mobilnej kasy nano online i jestem zadowolony, zarówno z jej funkcjonalności, jak i komunikacji z crk, mogę spokojnie polecić innym którzy szukają odpowiedniej przenośnej kasy fiskalnej

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *