Mobilne drukarki fiskalne online – do pracy „w terenie” i nie tylko

Jak łatwo się domyślić, mobilne drukarki fiskalne online to urządzenia o kompaktowych gabarytach. I m.in. dzięki temu sprawdzają się znakomicie podczas pracy „w terenie”, np. przy prowadzeniu sprzedaży obwoźnej. Jednak niewielkie wymiary to nie jedyny atut takich urządzeń rejestrujących. Co więcej, przenośne drukarki fiskalne online znajdują zastosowanie nie tylko w działalnościach mobilnych, ale także w mniejszych placówkach handlowych bądź usługowych.

Mobilne drukarki fiskalne online w podróży? Tak, to możliwe!

Przenośne drukarki fiskalne online to urządzenia, które są pod różnymi względami dostosowane do obsługiwania klientów w ramach działalności mobilnej. Na pierwszy plan wychodzą tutaj niewielkie gabaryty wspomnianych modeli. Dzięki temu mobilne drukarki online nie sprawiają żadnych problemów przy transporcie. Wręcz przeciwnie, bez kłopotu można je przewozić plecaku, małej torebce czy nawet schowku samochodowym. Kompaktowa konstrukcja to jednak nie wszystko, co mają do zaoferowania takie urządzenia.

W przypadku drukarek przenośnych można liczyć m.in. na dłuższy czas pracy na zasilaniu akumulatorowym (w porównaniu z modelami stacjonarnymi). Urządzenia fiskalne z tej kategorii oferują też często naładowanie baterii bezpośrednio z instalacji samochodowej (służy do tego opcjonalna ładowarka). Ponadto, w takich modelach kluczowa jest bezprzewodowa współpraca z Centralnym Repozytorium Kas. Mobilne drukarki fiskalne online, w zależności od funkcjonalności konkretnego urządzenia, mogą obsługiwać transmisję danych np. przez Wi-Fi (sieć bezprzewodową lub GSM (zewnętrzny lub wewnętrzny modem z kartą SIM). I nie trzeba chyba wyjaśniać, jak duże jest to ułatwienie w przypadku pracy „w terenie” 😉

Drukarka fiskalna Novitus Deon Online

Inne parametry urządzeń przenośnych

Przenośne drukarki fiskalne typu online w niektórych kwestiach będą nieco odstawały od najbardziej zaawansowanych urządzeń stacjonarnych. Nadal jednak, zwłaszcza w przypadku modeli od polskich producentów (Posnet, Elzab, Novitus), możemy mówić o wysokiej klasy technologiach sprzedaży, które oferują dobre parametry techniczne. Dotyczy to np. obsługi bardzo dużej bazy towarowej – od kilkuset tysięcy do nawet 1 000 000 pozycji PLU. Ponadto, mobilne drukarki fiskalne online pozwalają np. na wystawianie zarówno paragonów dla klientów indywidualnych, jak i faktur VAT dla kontrahentów. A obsługa różnych interfejsów komunikacyjnych – przewodowych i bezprzewodowych – sprawia, że takie modele mogą sprawnie współpracować z nie tylko z laptopem, ale także ze smartfonem lub tabletem.

Dlaczego nie tylko do działalności mobilnych?

We wstępie wspomnieliśmy o tym, że mobilne drukarki fiskalne typu online znajdują zastosowanie zarówno podczas pracy „w terenie”, jak i w placówkach stacjonarnych. A w drugim przypadku również istotne okazują się niewielkie gabaryty omawianych urządzeń. Modele przenośne, głównie za sprawą kompaktowej konstrukcji, to po prostu dobra propozycja dla mniejszych punktów handlowych lub usługowych. A już w szczególności dla tych placówek, w których do dyspozycji jest niewielkie stanowisko obsługi klientów. W takich okolicznościach mała drukarka fiskalna online nie zajmie zbyt wiele miejsca w „przestrzeni sprzedażowej”. Ponadto, pod względem najważniejszych parametrów i funkcji nie będzie ona znacząco odbiegała od tego, co oferują urządzenia stacjonarne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *