Czym jest iPOS duet i czy warto kupić takie urządzenie?

Pod koniec 2017 roku na blogu pojawił się dość obszerny wpis, który omawiał korzyści związane z wdrożeniem terminala płatniczego od PayTel. Dziś natomiast zajmiemy się urządzeniem fiskalnym o nazwie iPOS duet. Dlaczego w takim razie nawiązujemy do tekstu, który dotyczył m.in. przyjmowania płatności elektronicznych? Ponieważ wspomniane urządzenie marki iPOS składa się nie tylko z części fiskalnej, ale także z terminala do kart.

3 podstawowe elementy wielu systemów sprzedaży

Coraz szersze grono przedsiębiorców decyduje się dziś na to, aby zainstalować w firmie mniej lub bardziej rozbudowane rozwiązania systemowe. Postanawiają oni wtedy wdrożyć różnorodne urządzenia elektroniczne oraz narzędzia informatyczne, które pozwolą na skuteczne zarządzanie handlem. Okazuje się jednak, że nie w każdym przypadku trzeba sięgnąć po kilka oddzielnych technologii…

iPOS duet jest doskonałym potwierdzeniem tego, iż współczesne urządzenia fiskalne mogą łączyć w sobie funkcjonalnośc różnych elementów systemu sprzedaży. Ten model to bowiem nie tylko drukarka rejestrująca, ale także terminal płatniczy. Ponadto, kasoterminal zapewnia użytkownikowi dostęp do przyjaznej aplikacji sprzedażowej. Można więc śmiało stwierdzić, że iPOS duet to takie mini rozwiązanie systemowe dla firmy. Tym bardziej, że omawiany model może płynnie współpracować z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, np. wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych czy szufladą na pieniądze.

Moduł kopii elektronicznej i mechanizm drukujący

Nikogo chyba nie zdziwi to, że iPOS duet archiwizuje kopię paragonów fiskalnych w formie elektronicznej, czyli na karcie pamięci. Taka funkcjonalność jest po prostu standardem we współczesnych technologiach sprzedaży. A już zwłaszcza w przypadku tak zaawansowanych urządzeń rejestrujących, jak kasoterminal duet. Natomiast jej obecność przekłada się na lepsze zabezpieczenie kopii paragonów fiskalnych, mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne oraz automatyzację pracy.

A jak działa mechanizm termiczny tego modelu od iPOS? Pozwala on przede wszystkim na łatwą instalację rolki papieru termicznego, która może mieć do 30 metrów długości. Co ciekawe, iPOS duet zapewnia szybkie wystawianie różnorodnych dokumentów – zarówno paragonów fiskalnych dla klientów, jak i potwierdzeń płatności kartą oraz faktur VAT.

Koszty związane z eksploatacją kasoterminala

Przy omawianiu iPOS duet warto też odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje kasoterminal i czy warto go kupić? W tym przypadku należy sobie zdawać sprawę z tego, że oprócz samego wydatku na urządzenie, przedsiębiorca będzie ponosił koszty związane z eksploatacją tej technologii. iPOS duet z terminalem płatniczym jest bowiem dostępny w 2 taryfach: Standard oraz Premium. I tylko wspomniane abonamenty pozwalają na przyjmowanie płatności dokonywanych kartami – zarówno stykowymi, jak i zbliżeniowymi. Przypomnijmy jednak, że w zamian za to przedsiębiorca otrzyma naprawdę wszechstronne rozwiązanie technologiczne dla handlu. Innymi słowy, kasoterminal od iPOS jest po prostu wart swojej ceny.

Komentarz do “Czym jest iPOS duet i czy warto kupić takie urządzenie?

  • 3 maja, 2018 o 2:26 pm
    Permalink

    Coraz bardziej zastanawiam się nad tym urządzeniem, bo kasoterminal w zasadzie łączy w sobie wszystko to, na czym mi zależy w firmie. Tylko właśnie te opłaty…muszę się im bliżej przyjrzeć. A może ktoś z czytelników posiada taki kasoterminal i byłby w stanie coś o nim opowiedzieć?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *