Elzab Mera Online – jak się będzie pracowało z tą drukarką fiskalną?

Można by krótko odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule: dobrze lub nawet bardzo dobrze! To przecież urządzenie marki Elzab, a więc jednego z najbardziej uznanych, polskich producentów technologii sprzedaży. Nie możemy jednak oprzeć się pokusie, aby nieco bliżej zaprezentować Wam drukarkę fiskalną Mera Online. Niewykluczone przecież, że ktoś, kto dotychczas rozważał wdrożenie tego urządzenia, będzie szukał szczegółowych informacji na jego temat. I znajdzie je m.in. w dzisiejszym wpisie na kasjerweb.pl.

Co nowego oferuje urządzenie z uznanej serii drukarek?

Wielu z Was zapewne kojarzy drukarki fiskalne z serii Elzab Mera. To urządzenia rejestrujące, które można spotkać w wielu polskich działalnościach gospodarczych. W szczególności w większych firmach, obsługujących każdego dnia szerokie grono klientów i sprzedających mnóstwo produktów bądź usług. Model Mera Online to nowy przedstawiciel tej uznanej rodziny drukarek rejestrujących. I przede wszystkim urządzenie, które zostało wyposażone w rozwiązania wymagane przez zmodyfikowany niedawno system fiskalizacji.

Nowością, dostępną w Elzab Mera Online, jest funkcja polegająca na przekazywaniu danych o prowadzonej sprzedaży do Centralnego Repozytorium Kas. Drukarka może wysyłać takie informacje zarówno za pośrednictwem złącza komunikacyjnego Ethernet, jak i po zastosowaniu opcjonalnego modułu Wi-Fi/Bluetooth. Co więcej, w tym modelu znajduje się pamięć chroniona, odpowiedzialna m.in. za archiwizowanie kopii paragonów fiskalnych.

Do systemu sprzedaży będzie jak znalazł!

Jako drukarka fiskalna, Elzab Mera Online musi współpracować zarówno z komputerem, jak i z oprogramowaniem sprzedażowym. W przypadku tego nowoczesnego modelu zadbano jednak o to, aby wdrożenie w rozwiązaniu systemowym dla firmy było tylko formalnością. Elzab Mera Online już w standardzie posiada złącza RS-232, USB oraz Ethernet, a jak wspomnieliśmy już wcześniej – można ją rozszerzyć o opcjonalny moduł Wi-Fi/Bluetooth. W rezultacie, drukarka może współpracować praktycznie z każdym komputerem: stacjonarnym, przenośnym, terminalem komputerowym typu POS. Ponadto, model Mera Online jest kompatybilny z wieloma programami do zarządzania sprzedażą i magazynem. Istotnym atutem urządzenia marki Elzab, dostępnym po zakupie dodatkowych licencji, jest możliwość obsługi drukarki z kilku stanowisk pracy jednocześnie.

Warto też podkreślić, że Mera Online gwarantuje współpracę z rozbudowanym asortymentem. W przypadku tej drukarki fiskalnej limitem jest 500 000 pozycji towarowych w bazie PLU. Co więcej, urządzenie wystawia paragony z długimi, jednoznacznymi nazwami poszczególnych produktów bądź usług. Tutaj każda nazwa PLU może zawierać nawet 64 znaki!

Kolorowy ekran TFT i inne udogodnienia

Czym jeszcze może się pochwalić omawiana przez nas drukarka fiskalna online marki Elzab? Warte podkreślenia jest np. to, że urządzenie posiada obszerny, kolorowy wyświetlacz, który oferuje emitowanie zaprogramowanych wcześniej grafik. Takie rozwiązanie można wykorzystać m.in. do informowania klientów o bieżących promocjach lub po prostu do powitania każdego nabywcy. Ponadto, ważnym ogniwem Elzab Mera Online jest wydajny, przyjazny w obsłudze i funkcjonalny mechanizm drukujący. Przy jego zastosowaniu można wystawiać np. paragony fiskalne (także z NIP-em klienta), faktury oraz dokumenty niefiskalne (potwierdzenia, informacje z systemu lojalnościowego itd.).

Komentarz do “Elzab Mera Online – jak się będzie pracowało z tą drukarką fiskalną?

  • 28 czerwca, 2019 o 12:56 pm
    Permalink

    kurcze, w sumie zapomniałem, że takie urządzenie fiskalne istnieje, a w sumie to przecież całkiem ciekawy model – zwłaszcza teraz jako online. ale ja już mam drukarkę fiskalną i jestem z niej zadowolony 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *