Jak prowadzi się sprzedaż przy użyciu kasy Novitus Link Online? Sprawdźmy!

Kasa fiskalna Link Online nie jest ostatnią nowością w ofercie Novitus, czyli polskiego producenta technologii sprzedaży. Urządzenie zadebiutowało na rynku już kilka miesięcy temu, a po nim do ofert dystrybutorów trafił np. model Nano II Online. Jednak to właśnie kasa Link Online od razu wzbudziła nasze zainteresowanie. Nie jest to oczywisty wybór, bo prosty wygląd tego urządzenia nie zwiastuje przecież niczego oszałamiającego, prawda? Ale w tym przypadku wszystkie atrakcje czekają wewnątrz kasy fiskalnej Novitus.

Wysokie parametry techniczne i wydajne podzespoły

Novitus Link Online to nieduża kasa fiskalna, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ktoś mógłby nawet powiedzieć, że dobra zarówno do placówek handlowych, jak i działalności obsługujących klientów „w terenie”. W niepozornym urządzeniu od Novitus kryją się jednak naprawdę wydajne podzespoły. To kasa fiskalna z linii Online Power tego producenta, więc postawienie na mocne ogniwa nie powinno dziwić. Wewnątrz modelu Link Online znajdziemy m.in. 32-bitowy procesor o taktowaniu 524 MHz, dwa wbudowane ekrany graficzne, wytrzymały i prosty w obsłudze mechanizm drukujący oraz akumulator żelowy, który, przy pełnym naładowaniu, zapewnia wiele godzin pracy bez zasilania z sieci.

Zatrzymajmy się też przez chwilę przy najważniejszych parametrach technicznych tej kasy fiskalnej Novitus. Okazuje się bowiem, że urządzenie gwarantuje zaprogramowanie nawet 20 000 pozycji towarowych (wraz z opcją podziału asortymentu na maksymalnie 100 grup produktowych bądź usługowych). Novitus Link Online oferuje też skonfigurowanie trybu szybkiej sprzedaży. Wiele dostępnych skrótów klawiszowych z pewnością przyspieszy prowadzenie ewidencji w przedsiębiorstwie. Ponadto, kasa drukuje z prędkością 14 linii na sekundę oraz obsługuje rolkę papieru termicznego o długości 30 metrów.

Transmisja danych do CRK – różne sposoby łączności do wyboru

Przekazywanie wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas to cecha charakterystyczna każdej kasy fiskalnej online. W sumie nie tylko cecha, ale też kluczowa funkcjonalność. Jakie rozwiązania w tym zakresie oferuje Novitus Link Online? Standardowo łączność z CRK przebiega po podłączeniu urządzenia do firmowej sieci LAN (przez port Ethernet). Komunikacja przewodowa to jednak nie jedyne rozwiązanie. Omawiana przez nas kasa fiskalna Novitus może również zostać rozbudowana o dodatkowe interfejsy komunikacyjne, w tym moduł Wi-Fi lub modem GSM (zewnętrzny albo wewnętrzny). W obydwu przypadkach zyskamy możliwość bezprzewodowego przekazywania danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Link Online poradzi sobie nawet w dużym systemie sprzedaży!

Różnorodne interfejsy komunikacyjne Novitus Link Online – dostępne w standardzie lub jako rozszerzenia – zapewniają nie tylko transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas, ale także płynną współpracę z innymi urządzeniami elektronicznymi. Tak, ta nieduża i niepozorna kasa fiskalna odnajdzie się nawet w większych rozwiązaniach systemowych dla firm. Novitus Link Online może współpracować równocześnie m.in. z komputerem stacjonarnym typu POS, terminalem płatniczym, szufladą kasjerską, wagą elektroniczną czy drukarką zamówień (tzw. bonówką).

Novitus Link Online - czarno-pomarańczowa

Ponadto, użytkownik tej kasy fiskalnej zyskuje dostęp do NoviCloud, a więc autorskiej aplikacji chmurowej od Novitus. Wspomniane rozwiązanie zapewnia zaś m.in. zdalne zarządzanie modelem Link Online, w tym konfigurowanie bazy danych urządzenia. NoviCloud to w ogóle kompleksowe oprogramowanie dla firmy, które podzielono na różne moduły. Jeżeli zdecydujemy się na rozszerzenie standardowej funkcjonalności, pozwoli ono również na tworzenie wielu raportów i analiz, zarządzanie stanami magazynowymi czy zbudowanie bazy kontrahentów.

 

My nie mamy wątpliwości, że prowadzenie sprzedaży przy użyciu kasy Novitus Link Online będzie wygodne, sprawne i przede wszystkim bezpieczne. To wysokiej klasy urządzenie rejestrujące, które usprawni obsługę klientów niejednej firmy. A co Wy sądzicie o Novitus Link Online? Może ktoś z Was miał już dłuższą styczność z tym modelem? Dajcie znać w komentarzach!

Komentarz do “Jak prowadzi się sprzedaż przy użyciu kasy Novitus Link Online? Sprawdźmy!

  • 7 grudnia, 2020 o 1:12 pm
    Permalink

    Choć może prosta – wg mnie jedna z najlepszych kas fiskalnych Novitus i jedno z najbardziej udanych urządzeń fiskalnych w ostatnim czasie (oczywiście, dla odpowiedniego segmentu działalności gospodarczych).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *