Kasy fiskalne Novitus to komfort wyboru

Jeśli chodzi o technologie sprzedaży, to tej firmy przedstawiać nie trzeba. Kasy fiskalne marki Novitus od długiego czasu cieszą się uznaniem wśród polskich przedsiębiorców. Komfort wyboru urządzeń tego producenta wynika często ze skutecznego połączenia łatwości obsługi, atrakcyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, wysokich parametrów oraz nowoczesnych opcji. Ale co dokładnie stoi za tymi hasłami? Sprawdźmy…

Novitus Nano E

Doceniane walory modelu Novitus Nano E

Na wstępie warto zaznaczyć, że kasa fiskalna była wielokrotnie nagradzana, zarówno w kategoriach dotyczących jej ogólnej funkcjonalności, jak i samego designu. Wystarczy wspomnieć, że model Nano E uzyskał odznaczenie „Przebój FMCG 2013” magazynu „Życie Handlowe”, godło „Innowacja roku 2011”, a także został laureatem XXII edycji konkursu „Teraz Polska” i otrzymał wyróżnienie w XVIII edycji konkursu „Dobry Wzór”.

No dobrze, a co konkretnie docenili fachowcy i użytkownicy? Z pewnością szereg nowoczesnych rozwiązań. Nano E zapisuje kopię paragonów w formie elektronicznej, pozwala na zdefiniowanie grafiki, umieszczanej na wystawianych dowodach sprzedaży oraz zapewnia prostą instalację papieru. Ponadto, posiada alfanumeryczną, odporną na zalania klawiaturę z programowalnymi przyciskami funkcyjnymi – dzięki nim użytkownik może ustalić własne skróty klawiszowe dla często wybieranych towarów i usług lub też ważnych funkcji kasy. Model marki Novitus jest w stanie wydrukować 2 500 paragonów bez konieczności zasilania sieciowego, a wbudowane porty USB i RS-232 (oraz opcja zastosowania modułu Bluetooth do bezprzewodowej łączności z komputerem) wspomagają współpracę z urządzeniami peryferyjnymi. Dodać należy, że to wszystko mieści się w niedużej, lekkiej, trwałej i ergonomicznej obudowie, przez co z równym powodzeniem odnajduje się w sprzedaży stacjonarnej i mobilnej.

Novitus Sento LAN E – stanowisko pracy na najwyższych obrotach

Sento LAN E również zapisuje kopie paragonów w formie cyfrowej, a ponadto pozwala na zaprogramowanie dość pojemnej bazy towarowej, jak na nieduże kasy fiskalne, wynoszącej 16 000 PLU. Oprócz tego, sprawnie wystawia paragony (z dowolną grafiką – logo firmy, reklama itp.) oraz pozwala na szybką instalację rolki papieru o długości nawet 60 m. Definiowalne klawisze funkcyjne kasy marki Novitus przyspieszają sprzedaż często powtarzających się produktów lub usług i upraszczają korzystanie z istotnych opcji urządzenia.

Jednak Sento LAN E posiada pewną cechę szczególną, którą poniekąd zdradza też nazwa modelu. Atutem kasy jest znakomita współpraca z wieloma urządzeniami peryferyjnymi naraz. Odpowiadają za to wbudowane porty komunikacyjne typu RS-232 (3), USB (2), których liczba pozwala na jednoczesne podłączenie wagi elektronicznej, skanera kodów kreskowych, terminala płatniczego lub drukarkę zamówień. Co więcej, kasa posiada w standardzie interfejs Ethernet, umożliwiający podłączenie jej do sieci LAN i tym samym uzyskanie stabilnego i szybkiego sposoby wymiany danych z komputerem bądź terminalem komputerowym. Jednym słowem – Sento LAN E pozwala stworzyć rozbudowane, wielozadaniowe i efektywne stanowisko pracy.

Kasa fiskalna do zadań specjalnych? Novitus PS 4000 E!

Jeżeli jeszcze funkcjonuje przekonanie, że nawet nowoczesna kasa fiskalna musi posiadać stosunkowo niewysokie parametry – model PS 4000 E zdecydowanie przełamuje ten stereotyp. To systemowe urządzenie rejestrujące w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Kasa dysponuje bazą towarową o pojemności nawet 60 000 PLU. Nie trzeba zatem dodawać, że oczywiście zapisuje elektroniczną kopię paragonów. Za to umożliwia wydruk paragonów z NIP-em nabywcy, a także wielu rodzajów dokumentów niefiskalnych. PS 4000 znakomicie współpracuje z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, szufladą na pieniądze, terminalem płatniczym oraz innymi elementami przy użyciu interfejsów Ethernet, USB, RS-232 i PS/2. Co więcej, wspomaga kompleksowe zarządzanie pracą 50 użytkowników. Przyjazną obsługę zapewnia również bardzo rozbudowana klawiatura z wieloma programowalnymi przyciskami funkcyjnymi, usprawniającymi sprzedaż w przypadku bogatego asortymentu i dużego natężenia ruchu. Nic więc dziwnego, że nierzadko kasa PS 4000 E jest nazywana urządzeniem do zadań specjalnych.

Na zakończenie…

Jak widać, entuzjazm przedsiębiorców stykających się z modelami tej marki nie jest bezpodstawny. Rozwiązania technologiczne każdej, opisanej wyżej kasy fiskalnej Novitus dobitnie świadczą o nowoczesności tych urządzeń, ich funkcjonalności i zdolności do usprawnienia każdego rodzaju przedsiębiorstwa – stacjonarnego i mobilnego, posiadającego ograniczoną lub szeroką ofertę.

3 thoughts on “Kasy fiskalne Novitus to komfort wyboru

 • 8 sierpnia, 2015 o 5:01 pm
  Permalink

  Gdzie mogę znaleźć więcej informacji o tej kasie?

  Odpowiedz
 • 9 października, 2015 o 6:20 pm
  Permalink

  Jakie dokładnie interfejsy posiada Sento Lan E? Sprawdza się ta kasa we współpracy z innymi urządzeniami?

  Odpowiedz
 • 15 października, 2015 o 4:27 pm
  Permalink

  konkretnie, to posiada 3 porty RS232, 2 USB (jeden typu host) no i oczywiście interfejs ethernet w celu podpięcia kasy do sieci LAN. powiem Ci, że ja jestem bardzo zadowolony, mam podłaczoną wagę elektroniczną, skaner kodów, komputer, szufladę i wszystko działa cacy 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *