Novitus Nano E – czy już pora na kolejną wersję urządzenia?

Od premiery kasy fiskalnej Novitus Nano E minęło już kilka lat. Urządzenie nadal jednak wygląda tak, jakby zostało zaprojektowane przez swojego producenta stosunkowo niedawno. Model Nano E jest po prostu wyjątkowo eleganckim rozwiązaniem technologicznym, charakteryzującym się dodatkowo niewielkimi gabarytami oraz małą wagą. Warto przypomnieć, że była to także pierwsza mobilna kasa rejestrująca, w której zastosowano moduł elektronicznej kopii paragonów. A to z pewnością nie wszystkie zalety tego urządzenia.

Novitus Nano E

Zalety przechowywania danych w formie elektronicznej

Niegdyś przedsiębiorca nie miał wyboru – musiał archiwizować kopię paragonów w formie papierowej, tzn. po prostu gromadzić dane znajdujące się na zadrukowanych rolkach termicznych. Dlatego za tak duże osiągnięcie należy uznać wprowadzenie modułów elektronicznych do przechowywania tych informacji. Rozwiązanie technologiczne tego typu znalazło się także w Novitus Nano E. Czemu jest to tak korzystna funkcjonalność?

Zacznijmy od tego, że elektroniczna kopia paragonów zdecydowanie automatyzuje wykonywanie obowiązków. Kasa bowiem samoistnie zapisuje wszystkie dane. Przy okazji, przedsiębiorca nie musi składować wielu papierowych wydruków. Dodatkowo, informację, które mają formę cyfrową, dużo łatwiej skopiować. Innymi słowy, podatnik ma możliwość zapisania elektronicznej kopii paragonów na innym nośniku danych lub na komputerze. Efektem takiego działania będzie z pewnością lepsze zabezpieczenie dokumentacji.

Pozostałe funkcje i parametry Novitus Nano E

Elektroniczna kopia paragonów to niewątpliwie największy atut tej małej kasy fiskalnej. Novitus Nano E posiada jednak wiele innych funkcjonalności, które również usprawniają rejestrowanie obrotu i wystawianie paragonów. Mechanizm termiczny tego urządzenia drukuje dokumenty z prędkością 14 linijek na sekundę, używając do tego rolki o długości aż 30 metrów. Co więcej, wymiana papieru w modelu Nano E jest dziecinnie prosta i nawet początkującemu użytkownikowi zajmuje dosłownie chwilę.

Kasa fiskalna marki Novitus obsługuje różnorodne interfejsy komunikacyjne. Standardowo urządzenie posiada 2 porty – USB oraz RS-232 – lecz przedsiębiorca ma możliwość rozbudowania swojego modelu o dodatkowy moduł Bluetooth. Dzięki temu Nano E pozwala także na bezprzewodową wymianę danych z innymi elementami systemu sprzedaży. A z jakimi urządzeniami można połączyć tę kasę? Przede wszystkim z komputerem stacjonarnym lub laptopem, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, szufladą na pieniądze, modemem oraz drukarką paragonową. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Novitus Nano E jest jedną z niewielu mobilnych kas fiskalnych, która współpracuje z terminalem do kart płatniczych.

Urządzenie urzeka również pod względem swojego wykonania. Jego wymiary to zaledwie 48 x 94 x 229 mm (wysokość, szerokość, długość), a waga – tylko 0,65 g. Dzięki temu kasa jest poręczna i łatwa w transportowaniu. Ponadto, Novitus Nano E charakteryzuje się wyjątkowo solidną i dobrze spasowaną obudową, jak również szczelną klawiaturą, więc zapewnia odporność na intensywne użytkowanie.

Czas na zmiany?

Tak jak wspomnieliśmy na początku, kasa Nano E jest obecna na polskim rynku od dłuższego czasu. Pomimo tego nadal cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, a eksperci z branży wypowiadają się o niej w samych superlatywach. Niemniej, warto zadać sobie pytanie, czy powoli nie zbliża się czas na zmodernizowanie tego modelu. Przez ostatnich kilka lat do sprzedaży trafiły bowiem urządzenia z wyższymi parametrami oraz bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, np. kasa z obszernym panelem dotykowym.

Jakie rzeczy można by udoskonalić w Novitus Nano E? Naszym zdaniem przede wszystkim pojemność bazy towarowej, która obecnie pozwala na zdefiniowanie 3 000 produktów lub usług. Poza tym, kasa mogłaby mieć nieco większy wyświetlacz. Pytanie tylko, czy modernizowanie tego modelu jest dobrym pomysłem. Może lepiej byłoby stworzyć zupełnie nowe urządzenie, które jednak zostałoby oparte na pomysłach znanych z Nano E? Czas pokaże.

 

Wielbicieli tej kasy i osoby zainteresowane jej zamówieniem, zapraszamy do odwiedzenia poniżej strony. Można tam znaleźć więcej szczegółowych informacji oraz sprawdzić dostępne warianty urządzenia.

Novitus Nano E – opis, zdjęcia i opinie użytkowników

3 thoughts on “Novitus Nano E – czy już pora na kolejną wersję urządzenia?

 • 16 listopada, 2015 o 2:59 pm
  Permalink

  mogą sobie wychodzić inne urzadzenia, ale nano e jest nie do zdarcia

  Odpowiedz
 • 20 listopada, 2015 o 1:14 pm
  Permalink

  Zgadzam się, że baza produktowa tej kasy mogła by być nieco większa. 3 000 pozycji to jednak pewne ograniczenie.

  Niczego więcej bym nie zmieniał.

  Odpowiedz
 • 27 listopada, 2015 o 7:32 pm
  Permalink

  ciekawe jak by wyglądało nano z ekranem dotykowym O_o

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *