Posnet – ciekawy producent kas i drukarek fiskalnych

To nie jedyny producent nowoczesnych i solidnych technologii sprzedaży. W dodatku nie jedyny, który proponuje dość ciekawe urządzenia rejestrujące. A jednak niektóre modele marki Posnet są szczególne, bowiem nierzadko przekraczały utrwalone wyobrażenia o obsłudze klientów i prowadzeniu działalności handlowej. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka kas i drukarek rejestrujących tej firmy.

Posnet Mobile HS EJ

Urządzenia fiskalne Posnet to nie tylko wysokie parametry, solidna jakość wykonania i moc praktycznych funkcji. To przede wszystkim innowacje, które nieustannie uatrakcyjniają technologię sprzedaży i to pod wieloma względami – także związanymi z estetyką kas i drukarek rejestrujących. Dlaczego modele tej marki budzą ciekawość zarówno fachowców, jak i użytkowników? Oto parę przykładów.

Posnet Mobile HS EJ – mała, a zarazem wielka kasa fiskalna

Jakiś czas temu pisałem o modelu Posnet Temo HS EJ, czyli o nowoczesnej i zarazem najmniejszej, dostępnej na polskim rynku drukarce fiskalnej. Żeby się więc nie powtarzać, postanowiłem wspomnieć o kasie fiskalnej tej marki, która w swojej kategorii technologicznej ustanowiła ten sam rekord. Trudno się dziwić, skoro jej wymiary to zaledwie 86 x 158 x 46 mm, zaś waga – jedyne 400 g. To jeden z tych przypadków, które spowodowały, że zaczęto mówić o urządzeniach rejestrujących sprzedaż przypominających – z wyglądu i sposobu funkcjonowania – popularne dziś smartfony. Mobile HS EJ z dobrze leży w dłoniach, znakomicie się przechowuje, a jej wydajny akumulator pozwala na zasilanie za pomocą ładowarki samochodowej.

Jednocześnie, Kasa fiskalna Posnet posiada szereg atrakcyjnych rozwiązań, takich jak zapis elektronicznej kopii paragonów, sprawny i prosty w obsłudze mechanizm drukujący czy funkcja automatycznego przypominania o konieczności wykonania raportu dobowego bądź zbliżającym się terminie obowiązkowego przeglądu technicznego. Wygodna konstrukcja i zespół praktycznych opcji sprawiają, że Mobile HS EJ świetnie nadaje się zarówno do pracy mobilnej, jak i stacjonarnej.

Posnet Revo – urządzenie fiskalne tryskające kolorami

Z premierą modelu Revo wiązało się dużo emocji, a to za sprawą licznych innowacji, zastosowanych w tej kasie fiskalnej. Urządzenie oczywiście nadal reprezentuje nowoczesne technologie sprzedaży oraz pozwala na dostosowanie wybranego egzemplarza do konkretnych potrzeb firmy. Ale co okazało się w tej kasie szczególne?

Revo umożliwia współpracę ze zintegrowaną, niedużą szalką ważącą, sterowaną za pomocą urządzenia fiskalnego. Funkcje tarowania i zerowania akcesorium odbywa się przy użyciu panelu sterowania kasy, zaś wyniki pomiaru masy konkretnych produktów automatycznie pojawiają się na wyświetlaczach modelu marki Posnet, co znacznie przyspiesza przebieg całej transakcji. Ale usprawnienie sprzedaży zagwarantowała jeszcze jedna nowinka. Revo posiada ciekawy mechanizm drukujący, który wystawia i dokładnie odcina paragon…po stronie nabywcy. Klient może więc wpłynąć na szybsze zakończenie całego procesu, samodzielnie odbierając rachunek i upewniając przedsiębiorcę, że wszystko poszło zgodnie z obowiązującymi przepisami. Warto też wspomnieć o stronie estetycznej – Revo to pierwsza kasa fiskalna, która nie tylko wyróżnia się charakterystycznym designem, ale również występuje aż w 6 wersjach kolorystycznych. Podatnik ma szansę wybrać Revo o wyglądzie zgodnym z jego upodobaniami, wystrojem wnętrza przedsiębiorstwa bądź barwami firmowymi.

Posnet Thermal HD – technologiczny, niespotykany wcześniej dialog

Wbrew pozorom, Thermal HD nie pasuje do tytułu, gdyż nie należy ani do kas, ani do drukarek. Dlaczego? Ponieważ stanowi ich wyjątkowe połączenie. Pierwszy na rynku terminal fiskalny łączy w swej niedużej, solidnej i eleganckiej konstrukcji drukarkę rejestrującą z rodziny Thermal i wydajny komputer marki Intel. Jak nietrudno się domyślić, rozwiązanie to zakopuje kluczową przepaść pomiędzy dwoma typami technologii. W efekcie – daje to znaczną oszczędność miejsca na stanowisku pracy, konieczność korzystania z tylko jednego zasilacza i mniejszą liczbę poskręcanych kabli.

A ponadto – to przede wszystkim wysokiej jakości komputer, pozwalający na wybór rodzaju procesora, a także pojemności pamięci RAM i dysku twardego. Urządzenie współpracuje z popularnym oprogramowaniem z rodziny Microsoft Windows i oczywiście – posiada cechy sprawdzonej drukarki Thermal: wystawia paragony z prędkością 47 linii na sekundę, zapisuje elektroniczną kopię paragonów, upraszcza komunikację z pozostałymi elementami systemu sprzedaży i obsługuje bazę towarową rzędu 250 000 PLU.

 

Co wynika z powyższych opisów? Nie mówimy tu jedynie o podwyższeniu parametrów użytkowych, skompletowaniu większej liczby istniejących funkcji czy wypośrodkowaniu kwestii konstrukcji i wyglądu urządzeń fiskalnych. Modele te wykraczają poza ustanowione schematy, inspirują do dalszych poszukiwań najkorzystniejszych dla przedsiębiorców rozwiązań. Dlatego z pewnością nie można im odmówić tego, że są ciekawe.

Komentarz do “Posnet – ciekawy producent kas i drukarek fiskalnych

  • 13 września, 2015 o 11:00 am
    Permalink

    Bardzo mnie cieszy, że na rynku kas coraz większa konkurencja;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *