Kasa Farex Bursztyn to od wielu lat jedno z najtańszych urządzeń fiskalnych na polskim rynku. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że model ten cieszy się również dużym zainteresowaniem krajowych przedsiębiorców. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że od jakiegoś czasu w ofercie dostawców technologii sprzedaży znajduje się Bursztyn Plus – następca znanej kasy marki Farex.
Czym jest homologacja urządzenia fiskalnego?
Kasy fiskalne są urządzeniami, które służą m.in. do rejestrowania obrotu oraz wystawiania paragonów dla klientów indywidualnych. Jak łatwo zgadnąć, są to dość odpowiedzialne zadania, mające realne przełożenie na funkcjonowanie firmy. Dlatego właśnie kasy rejestrujące, które trafiają na polski rynek, muszą spełniać kryteria i warunki zdefiniowane przez funkcjonujące przepisy. Natomiast decyzję o dopuszczeniu danego urządzenia do sprzedaży podejmuje Prezes Głównego Urzędu Miar.
Dlaczego w ogóle o tym piszemy? To proste – w przypadku Farex Bursztyn nowa homologacja wprowadziła istotne zmiany. Po pierwsze, zmodyfikowane zostały niektóre parametry wspomnianej kasy rejestrującej. Po drugie, aktualnie urządzenie funkcjonuje na rynku pod nazwą Farex Bursztyn Plus.
Nowe możliwości kasy Farex
Najważniejsza zmianą, do której doszło w modelu Bursztyn, jest zwiększenie bazy PLU. Urządzenie z „Plusem” w nazwie pozwala bowiem na zaprogramowanie nawet 5 000 pozycji towarowych. W porównaniu do poprzednika, to aż 2 000 PLU więcej. Łatwo sobie wyobrazić, że dzięki takiej modyfikacji kasa stanie się atrakcyjniejszą propozycją dla znacznie szerszego grona polskich przedsiębiorców. Jeżeli mówimy o identyfikacji asortymentu – nie jest to jedyna zmiana, do której doszło. Farex Bursztyn Plus drukuje dłuższe nazwy produktów bądź usług. Obecnie limit wynosi 24 znaki.
Inne funkcje i parametry
Wiele osób zapewne zastanawia się nad tym, jak tania kasa fiskalna sprawdza się podczas codziennej pracy. Na przykładzie Farex Bursztyn Plus można napisać, że co najmniej dobrze. Urządzenie posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności, m.in. tryb szybkiej sprzedaży, obsługę usług czasowych, skróty do raportów dobowych i miesięcznych, opcję eurofiskalizacji czy też wydruk paragonu z NIP-em nabywcy. Ponadto, w modelu tym znalazło się miejsce na 2 podświetlane ekrany LCD, wytrzymały mechanizm termiczny (dwurolkowy) oraz akumulator, dzięki któremu można pracować także wtedy, gdy zabraknie zewnętrznego źródła zasilania.
Homologacja Farex Bursztyn Plus będzie ważna przez kilka kolejnych lat. Można się spodziewać, że kasa nadal będzie się cieszyła sporym zainteresowaniem polskich podatników. Jest to bowiem urządzenie, które wyróżnia się dobrym stosunkiem ceny do jakości.
Kasę fiskalną Farex Bursztyn Plus kupisz pod tym linkiem.
trzeba przyznać, że farex znalazł swoją „półkę” i mimo może niezbyt zaawansowanych technologicznie rozwiązań – zdobywa uznanie przedsiębiorców. brawo 🙂 a odświeżenie niektórych modeli z pewnością ucieszy przyszłych użytkowników