Thermal XL2 – „ulepszona” wersja popularnej drukarki fiskalnej Posnet

Posnet Thermal XL2 to w sumie żadna nowość na rynku technologii sprzedaży. Uznaliśmy jednak, że nie każdy przedsiębiorca może zdawać sobie sprawę z debiutu tego urządzenia. Dlatego warto poświęcić mu kilka słów. Tym bardziej, że Thermal XL2 jest przecież „ulepszoną” wersją bardzo popularnej drukarki fiskalnej polskiego producenta. Z wyglądu nie da się wręcz odróżnić tego modelu od dotychczasowego Thermal XL. Dopiero dodatkowa funkcjonalność, jak to mówią, robi różnicę.

Co można wybrać przy zamawianiu urządzenia?

Dostępne współcześnie urządzenia fiskalne przyzwyczaiły nas już do tego, że przy ich zamawianiu można zdecydować się na konkretną wersję technologiczną lub konstrukcyjną. Podobnie jest w przypadku drukarki Posnet Thermal XL2. Urządzenie polskiego producenta występuje w aż 4 wersjach konstrukcyjnych, różniących się „montażem” wyświetlacza. Dzięki temu można zamówić np. drukarkę z ekranem wolnostojącym (na słupku) lub podwieszanym (np. na monitorze dotykowym lub terminalu komputerowym). Ponadto, Posnet Thermal XL2 oferuje wybór szerokości papieru termicznego, na którym będą wystawiane wszystkie dokumenty – 57 lub 80 mm. Co ważne, w obydwu wersjach rolka ma długość aż 100 m.

Kopia elektroniczna w czasach kas i drukarek online

Posnet Thermal XL2 to drukarka fiskalna z modułem elektronicznej kopii paragonów. Urządzenie zapewnia więc przechowywanie ważnych danych w formie cyfrowej, a konkretnie – na karcie pamięci SD/SDHC. Pytanie jednak, czy w czasach kas i drukarek online zakup modelu z takim rozwiązaniem technologicznym ma w ogóle sens? Oczywiście, że tak. Wszystko zależy oczywiście od potrzeb i oczekiwań danej działalności gospodarczej. Istotne są też, rzecz jasna, obowiązujące wymogi prawne. Jeżeli jednak firma nie musi stosować urządzenia, które zapewnia m.in. komunikację z CRK, wybór drukarki z elektroniczną kopią paragonów może się okazać dobrym rozwiązaniem. Taka technologia sprzedaży również gwarantuje wygodne i bezpieczne archiwizowanie ważnych dokumentów. Co więcej, w jej przypadku nie trzeba podłączać urządzenia do internetu.

Systemowe cechy Posnet Thermal XL2

Jak drukarka fiskalna Thermal XL2 radzi sobie w firmowym systemie sprzedaży? Z pełną odpowiedzialnością możemy napisać, że urządzenie znajdzie zastosowanie w wielu rozwiązaniach tego typu. Wynika to z faktu, że omawiany przez nas model marki Posnet posiada zróżnicowane złącza komunikacyjne – USB, RS-232 oraz Ethernet. Dzięki temu drukarkę można podłączyć do różnego rodzaju komputerów. Thermal XL2 gwarantuje również kompatybilność z popularnymi programami do zarządzania handlem i magazynem oraz obsługę nawet do 250 000 pozycji towarowych. Ponadto, w drukarce Posnet zastosowano praktyczną funkcję tunelowania portów COM. A to sprawia, że do modelu Thermal XL2 można podłączyć urządzenia peryferyjne, np. skaner kodów kreskowych lub wagę elektroniczną.

Wysokiej klasy technologia wydruku

O dwóch różnych szerokościach papieru już wspomnieliśmy. Co jeszcze, w kwestii technologii wydruku, ma do zaoferowania nowoczesna drukarka Thermal XL2 od Posnet? Z pewnością warto zaznaczyć, że urządzenie wystawia wszystkie dokumenty z prędkością do 48 linii na sekundę. Innymi słowy – robi to naprawdę błyskawicznie! Co więcej, Thermal XL2 zapewnia wydruk różnego rodzaju dokumentów, np. paragonu z NIP-em klienta lub faktury VAT, jak również posiada wbudowany obcinacz papieru oraz oferuje formatowanie czcionek. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że technologia obecna w tym urządzeniu zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Komentarz do “Thermal XL2 – „ulepszona” wersja popularnej drukarki fiskalnej Posnet

  • 21 marca, 2020 o 6:17 pm
    Permalink

    niewiele jest tak sprawdzonych „linii wydawniczych” urządzeń rejestrujących, co drukarki fiskalne z rodziny Thermal, to fakt

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *