Wytrzymałe, wydajne, intuicyjne w obsłudze… takie są kolektory danych!

Już na samym wstępie do tego wpisu należy podkreślić, że kolektor danych nie jest urządzeniem, którego potrzebuje każda działalność gospodarcza. W wielu firmach doskonale sprawdzają się różnego typu skanery kodów kreskowych. Jeżeli jednak przedsiębiorstwo potrzebuje przenośnego urządzenia, które pozwoli nie tylko na pozyskiwanie danych, ale także na ich szybkie przetwarzanie – kolektor danych będzie doskonałym wyborem.

Podzespoły i system operacyjny

Często można się dziś spotkać ze stwierdzeniem, że produkowane obecnie kolektory danych pod wieloma względami przypominają smartfony. Okazuje się, że nie chodzi tutaj jedynie o cechy wizualne przenośnych terminali (co potwierdza zdjęcie główne do tego wpisu). W obydwu typach urządzeń stosowane są bowiem wydajne podzespoły oraz systemy operacyjne (w wersjach dla technologii mobilnej). Dzięki temu także kolektory danych pozwalają na szybkie i sprawne przetwarzanie zgromadzonych informacji. Ponadto, wspomniane urządzenia obsługują różnego typu interfejsy komunikacyjne, co gwarantuje płynną współpracę z innymi elementami rozwiązania systemowego dla firmy.

Moduł do skanowania kodów kreskowych

Zanim kolektor danych będzie można wykorzystać do przetwarzania informacji, niezbędne jest poprawne odczytanie kodu kreskowego. Na szczęście przy użyciu tak nowoczesnego urządzenia nie stanowi to najmniejszego problemu. Spora grupa kolektorów może się pochwalić tym, że zastosowano w nich precyzyjne i szybkie moduły skanujące. Warto jednak pamiętać o bardzo ważnej kwestii. Mianowicie, iż terminale przenośne różnią się właśnie pod względem funkcjonalności związanej z pozyskiwaniem danych. Część modeli pozwala na odczyt jednowymiarowych kodów kreskowych, podczas gdy bardziej zaawansowane kolektory skanują również obiekty typu 2D.

Panele dotykowe w przenośnych terminalach

Jedną z cech charakterystycznych wielu współczesnych kolektorów danych jest to, że obecne są w nich zarówno funkcjonalne oraz wytrzymałe klawiatury, jak i przyjazne w obsłudze panele dotykowe. W praktyce często wychodzi na to, że taka prosta różnorodność wpływa bardzo korzystnie na codzienne wykonywanie obowiązków przy użyciu tych urządzeń. Część czynności można wykonywać za pomocą ekranu dotykowego, a pozostałe zadania – wciskając odpowiednie przyciski na klawiaturze. Co więcej, obydwa ogniwa kolektora danych wyróżniają się zazwyczaj dużą odpornością na długotrwałą i intensywną eksploatację.

Komentarz do “Wytrzymałe, wydajne, intuicyjne w obsłudze… takie są kolektory danych!

  • 22 sierpnia, 2017 o 2:46 pm
    Permalink

    faktycznie, u mnie raczej kolektor niepotrzebny, co nie zmienia faktu, że urządzenia te robią wrażenie 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *