Co jest ważne podczas zakupu kasy fiskalnej przez internet?

Szybciej, prościej, oszczędniej – istnieje wiele udogodnień przemawiających za zakupami w sieci. Tym bardziej, że obecne przepisy sprzyjają tego typu transakcjom, zaś internet umożliwia dogłębne poznanie dziedziny, której dotyczy interesujący nas produkt. Ale jak ta kwestia wygląda w przypadku nabycia urządzenia fiskalnego?

Kasa fiskalna Emar Solo Bis

Podobnie. Przede wszystkim, przestrzeń wirtualna daje możliwość dokładnego zorientowania się w świecie technologii sprzedaży bez wychodzenia z pokoju. Niemniej, ze względu na specyfikę samego urządzenia rejestrującego, również jego zakup nieco się różni od pozyskiwania w sieci produktów innego rodzaju. A zatem, jaka wiedza okaże się niezbędna podczas takiej transakcji?

O czym trzeba pamiętać

Może nie jest to kwestia, która jako pierwsza przychodzi do głowy podczas internetowego zakupu kasy fiskalnej. Niemniej – okazuje się w tym konkretnym wypadku kluczowa. Mowa o informacji dotyczącej lokalizacji firmy, w której zdecydujemy się nabyć interesujący nas model. Dlaczego to takie ważne? Jeżeli główna siedziba przedsiębiorstwa – albo wręcz jedyna – znajduje się setki kilometrów od naszego miejsca pracy, dystans ten może się wkrótce stać dość sporym problemem – i to z kilku powodów.

Po pierwsze, ze względu na obowiązujące nas procedury. Aby kasa fiskalna była gotowa do ewidencjonowania obrotu, musi wpierw prawidłowo przejść cały proces instalacyjny, którego najważniejszym etapem jest fiskalizacja. Czynność ta może być jednak wykonana jedynie przez uprawnionego serwisanta. Jak łatwo się domyślić, duże odległości pomiędzy naszym przedsiębiorstwem a siedzibą firmy, u której zakupujemy kasę (i która najczęściej jest odpowiedzialna za jej serwis), mogą w znacznym stopniu utrudnić realizację wszystkich warunków w obowiązujących nas terminach.

Po drugie, technologie sprzedaży, jak zresztą wszystkie inne, mogą w pewnym momencie odmówić posłuszeństwa. Niedziałająca kasa fiskalna oznacza w praktyce zaprzestanie pracy, gdyż prawo zabrania nam dokonywania kolejnych transakcji poza trybem fiskalnym. Sytuacja, która przez ewentualność strat finansowych już sama w sobie jest nie komfortowa, potrafi stać się jeszcze poważniejsza, gdy długie dystanse do pokonania wydłużają czas dotarcia urządzenia do serwisu. To samo zresztą dotyczy obowiązkowych przeglądów technicznych, które każda kasa bądź drukarka rejestrująca musi przechodzić nie rzadziej, niż co 2 lata. Dlatego, jednym słowem – zakup danego modelu w firmie, która znajduje się niedaleko nas, to oszczędność nie tylko czasu i pieniędzy, ale i dodatkowych nerwów.

Zalety korzystania ze sklepu internetowego

Wciąż jednak pozostaje wiele plusów, jeśli chodzi o zakupy w sieci. Internet to obecnie najobszerniejsze źródło informacji, umożliwiające także dokładne zaznajomienie się z branżą fiskalną. Poza tym, nie musimy tracić czasu, który normalnie poświęcilibyśmy na podróże do punktów stacjonarnych.

Odwiedzając stronę internetową danej firmy, jesteśmy w stanie zapoznać się z pełną ofertą technologii sprzedaży – także z tymi produktami, które aktualnie nie są dostępne w sklepie stacjonarnym. Znajdziemy tam też dokładne opisy oraz zdjęcia poszczególnych urządzeń. Co więcej, mamy szansę samodzielnie porównać wymiary, parametry i funkcje interesujących nas modeli. Na stronie sklepu internetowego często znajdują się opinie innych użytkowników, które potrafią w znacznym stopniu pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Aby jednak rozwiać ostatnie wątpliwości, możemy zawsze skontaktować się ze specjalistą – drogą telefoniczną, mailową bądź za pośrednictwem specjalnie utworzonego w tym celu chatu.

Oczywiście, skoro już dokonujemy zakupu w firmie, która nie znajduje się daleko od naszego przedsiębiorstwa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjechać do sklepu stacjonarnego, zobaczyć interesujący nas model na żywo i ostatecznie poradzić się eksperta. Nie mniej, warto skorzystać z narzędzi i możliwości, jakie niesie strona internetowa, dotycząca sprzedaży urządzeń fiskalnych – zyskamy dzięki temu pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby nabyty przez nas model okazał się tym najwłaściwszym.

2 thoughts on “Co jest ważne podczas zakupu kasy fiskalnej przez internet?

 • 29 kwietnia, 2016 o 12:04 pm
  Permalink

  dobrze, ze pojawil sie ten wpis, bo wlasnie przymierzam sie do zakupu kasy fiskalnej, a co moge, to zawsze kupuje przez internet. dzieki, pzdr!

  Odpowiedz
 • 4 maja, 2016 o 9:38 pm
  Permalink

  a mam znajomego który musi się teraz borykać z podobnymi trudnościami, co zostały opisane wyżej :/

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *