Novitus next – już wiemy, co dalej

Śledząc nowinki na rynku fiskalnym, można zauważyć, że w ostatnim czasie dochodzi do pewnego rodzaju wyścigu innowacji. Revo z niespotykanym wcześniej mechanizmem drukującym, K10 z ekranem dotykowym, praktyczny terminal fiskalny czy Ergo z opcją rozbudowy kasy także długo po zakupie…pojawia się pytanie, co jeszcze atrakcyjnego są w stanie zaproponować producenci technologii sprzedaży. Okazuje się jednak, że będzie znacznie ciekawiej – czyli Novitus next o tym, co dalej.

Pamiętacie terminal fiskalny? Udane połączenie technologiczne, znakomity argument w dyskusji na temat ograniczeń drukarek rejestrujących, wymagających współpracy z komputerem. Podobny rodzaj integracji oferuje nowy model marki Novitus. Podobne, gdyż ostatecznie jest to coś, czego wcześniej nie było. Next to kasa fiskalna, która zawiera w swej konstrukcji również…tablet. I rozwiązanie to nie tylko oferuje przeglądanie plików, elektronicznej poczty czy internetu bądź proste obsługiwanie urządzenia. Co jeszcze ma w zanadrzu? Wymienię tu kilka atutów, które mnie szczególnie przekonały.

Tablet i kasa, ekran plus klawiatura

Na początek należy rozwinąć myśl na temat połączenia tabletu i kasy rejestrującej. Trzeba przyznać, że wariant ten prezentuje się atrakcyjnie – zwłaszcza, że konstrukcja urządzenia jest nieduża i przystosowana do wygodnej pracy, a design to zdecydowanie mocna strona modelu next. Wróćmy jednak do sedna, czyli integracji wspomnianych elementów. Ciekawą opcją jest jednoczesne zastosowanie panelu dotykowego i typowej klawiatury (oczywiście, zawierającej przyciski funkcyjne do szybkiej sprzedaży wybranych towarów lub usług i łatwiejszego wywoływania konkretnych funkcji kasy). Tak więc, Novitus next powinien zapewnić maksimum komfortu pracy zarówno użytkownikom otwartym na nowocześniejsze propozycje, jak i tym przywiązanym do tradycyjnych rozwiązań.

W zgodzie z naszymi oczekiwaniami

Jeśli chodzi o tablet, który znajduje się w kasie next, to umożliwia on swobodną i precyzyjną konfigurację interfejsu, wedle uznania danego przedsiębiorcy. Użytkownik może ustalić liczbę i kolor wyświetlających się przycisków oraz przypisać im wybrane funkcje. Ustawienia tych opcji ułatwia pełna klawiatura, dokładnie taka, z jakiej korzystają posiadacze smartfonów i normalnych tabletów. Spójność modelu next ze współczesnymi technologiami użytkowymi to większa intuicyjność i przyjemność obsługi tego urządzenia. Zwłaszcza, jeśli ostatecznie kasa fiskalna, oprócz rejestracji obrotu, dzięki systemowi Android pozwala również na przeglądanie internetu, wysyłanie faktur,  czy konfigurację elektronicznej poczty.

Niezbędne dane przechowywane…w chmurze!

Nie trzeba zapewne dodawać, że urządzenie takie jak next zapisuje kopię paragonów w formie elektronicznej. Niemniej, to z pewnością pierwsza kasa fiskalna, która pozwala na umieszczenie tych danych w chmurze. Właśnie w tym celu powstała specjalna aplikacja NoviCloud, działająca w przeglądarce internetowej. I zresztą nie tylko do tego. To także sposób na definiowanie pozycji towarowych, analizę sprzedaży i kontrolowanie stanów magazynowych – w trybie online, z dowolnego miejsca. Dlatego obecność interfejsów do różnych rodzajów połączeń – WiFi, USB – jest tu oczywistością.

Największa jak dotąd liczba PLU

Jeśli tak jest w rzeczywistości, jak pisze producent (a nie ma w zasadzie ku temu przeszkód, biorąc pod uwagę, o jakiego typu technologii mówimy), to model next nie ma sobie równych, jeśli chodzi o wielkość bazy towarowej. Do tego stopnia, że prześciga nawet drukarki fiskalne. Czemu możemy tak stwierdzić? Ponieważ jak dotąd ustanowiony rekord – zresztą, przez urządzenie marki Novitus – wynosi 1 000 000 PLU. Tymczasem next, choć wciąż należy do kas fiskalnych, umożliwia zaprogramowanie… nieograniczonej liczby pozycji towarowych. To zdecydowane, ostateczne przełamanie bariery w jednym z kluczowych aspektów każdej działalności handlowej, bez względu na rodzaj branży czy przedsiębiorstwa, tryb pracy, szerokość asortymentu czy planów dotyczących rozwoju biznesu.

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat kasy fiskalnej Novitus next, wystarczy wejść tutaj. Jednak wymienione i opisane cechy są – według mojej opinii – wystarczające, aby ten model nazwać nie tyle innowacyjnym, co już przełomowym. A jakie jest Wasze zdanie? Czy możliwości tego urządzenia zaskakują Was, wydają się Wam praktyczne i atrakcyjne? Podzielcie się opiniami w komentarzach!

Komentarz do “Novitus next – już wiemy, co dalej

  • 10 sierpnia, 2016 o 6:11 pm
    Permalink

    jestem ciekaw, czy tyle ciekawych innowacji znajdzie swoich entuzjastów, czy może okażą się one jednak przerostem formy nad treścią (działalności handlowej)…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *